PROSTA FORMA, WĄSKIE RAMY, OKAPNIKI Z NAKŁADKA DREWNIANĄ

» Nowoczesna jednoramowa forma wizualna systemu, doskonale komponuje się z najnowocześniejszymi trendami w budownictwie i pozwala architektom łączyć ze sobą wiele materiałów takich jak: szkło, beton, aluminium czy stal. Okna drewniane spełniają wymogi energooszczędności oraz zapewniają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat naturalnego prodktu.

 Drewno to surowiec od wieków wykorzystywany do produkcji okien to materiał emanujący  pięknem. Transparentne powłoki uwydatniają jego naturalny kolor i strukturę. Okna wykonane z tego surowca są nie tylko trwałe i wytrzymałe. Zachwycają również swoim klasycznym wyglądem. Obowiązkowo stosowane są w przypadku obiektów zabytkowych, ale doskonale sprawdzają się również w nowoczesnej architekturze. Drewniane ramy mogą być wykonane w dowolnym kształcie i wielu modnych odcieniach pozwolą dopasować ramy okienne  do  zewnętrznej jak i wewnętrznej aranżacji budynku.

 

Drewno to sprawdzony, naturalny materiał niestety do dziś kojarzy się niektórym ze znanymi przed laty, wypaczającymi się, zimnymi oknami skrzynkowymi. Nic bardziej mylnego – dzięki coraz nowocześniejszym technologiom stolarka wykonana z tego materiału spełnia wysokie wymagania techniczne i jest  wyjątkowo trwała.

Duża sztywność ram wykonanych z drewna to konstrukcje sztywne i bardzo wytrzymałe. To sprawia, że można je produkować w dużo większym formacie niż ramy z PCV. Ponadto za sprawą wysokiego poziomu sztywności okna dobrze i skutecznie chronią przed zimnem oraz hałasem.

 

grubość szklenia
24 - 50 mm


» DOSTĘPNE KONSTRUKCJE:

Okno rozwierno-uchylne

Okno stałe

Okno rozwierno– przesuwne (PSK)

Okno przesuwne HS

Okno łukowe

Słupki stałe

Ślemiona

Słupki ruchome

Drzwi balkonowe

» Dodatkowe wyposażenie

Okucia niewidoczne

Szyby akustyczne

Okapniki z nakładką drewnianą

 
» Wykończenia drewno
Kolory RAL, NCS
Wykończenie z widoczną strukturą drewna wg palety kolorów


» Izolacyjność cieplna
Uw od 0,9 – 1,3  (W/m²K)
Sprawdzić rodzaj, wymiary i szklenie

 

Współczynnik przenikania ciepła Uw dla okna referencyjnego o wymiarach 1,23 x 1,48 m